LAMPA COFANIA 6 LED Z HOMOLOGACJĄ - BIAŁA 12/24 V

55,00 zł
Brutto

Lampa cofania 6 LED 1 szt.

Numer katalogowy: 10.250

Nazwa: DLC

 
Bezpieczny zakup

Towar bezpośrednio od Polskiego producenta

 
Natychmiastowa wysyłka

Bezpieczna i ekspresowa wysyłka kurierem DPD

 
Zero formalności

Szybkie i łatwe zwroty

DLC to lampa cofania wysokiej klasy. Prostokątna, zaokrąglona na końcach obudowa wykonana z materiału ABS daje gwarancję wytrzymałości, jest odporna na wodę, mróz, otarcia oraz złamania. Lampa ta posiada wbudowane sześć diód, które świecą białym i jasnym światłem o mocy 3W. DLC to idealne rozwiązanie, by cofając być widocznym na drodze zarówno za dnia, jak i w nocy. Montaż na kątowniku umożliwiającym mocowanie w wielu pozycjach. Produkt posiada homologację, która jest zgodna z wymaganiami ONZ. 

*Możliwość dostosowania długości przewodu; długość standardowa przewodu liczona od podstawy = 1m.

Lampa cofania LED – najważniejsze czynniki

Lampa cofania led z homologacją DLC swoją niezawodność zawdzięcza montażowi wysokiej klasy żarówek o modelu P21W, ale nie w wersji analogowej lecz właśnie ledowej. Zyskują dzięki temu o wiele bardziej zwiększoną trwałość. W tej postaci lampa cofania led działać może bez usterek nawet przez okres kilku lat, także przy wzmożonej aktywności. Przepisy drogowe jasno określają, że każdy pojazd włączający się do ruchu powinien posiadać co najmniej jedno światło cofania. Jeśli w samochodzie są dwie lampy cofania – to obie powinny być w równym stopniu sprawne. Zawsze istnieje także opcja zamontowania dodatkowego światła cofania. Dodatkowa lampa cofania led DLC znakomicie funkcjonuje w samochodzie jako podstawowe rozwiązanie oraz jako uzupełnienie lamp cofania i pozycyjnych, wcześniej już zamontowanych.

Dodatkowa lampa cofania led z homologacją

W jaki sposób zamontować dodatkową lampę DLC z homologacją? Zadanie nie jest skomplikowane. Najważniejsze to wywiercić w lampie mały otwór, a później przeprowadzić przez niego kabel i już w samym wnętrzu podpiąć pod wsteczne. Cała praca nie powinna zając więcej, niż kwadrans. Profesjonalna lampa cofania led do naczepy DLC jest produktem niezwykle poręcznym i łatwym w zastosowaniu także w przyczepach oraz lawetach o najbardziej nietypowych rozmiarach.

Lampa cofania led – co sygnalizuje?

W każdym pojeździe samochodowym lampa cofania led z homologacją zapewnia bezpieczeństwo w czasie wykonywania manewrów, kiedy auto kierowane jest do tyłu i prowadzone na biegu wstecznym. W ten sposób kierowca daje sygnał pozostałym uczestnikom ruchu, by byli ostrożni i odpowiednio zareagowali zatrzymaniem własnych pojazdów. Trudno sobie wyobrazić brak użycia lamp cofania led przy każdorazowym opuszczaniu parkingu. I choć wyjeżdżający kierowca musi przepuścić inne samochody, trzeba zwrócić uwagę na ograniczone pole widzenia u kierowców poruszającymi się mniejszymi pojazdami. Właśnie w tej sytuacji dodatkowa lampa cofania led minimalizuje ryzyko wypadku, działając na uwagę prowadzących samochody z zachowaniem pierwszeństwa na drogach.

Światła cofania led do naczepy – przepisy

Przepisy dotyczące warunków technicznych pojazdów określają, że lampa cofania led z homologacją powinna być umieszczona zawsze z tyłu i takie położenie dotyczy w jednakowym stopniu zarówno samochodów osobowych, naczep i innych pojazdów zbliżonych cechami mechanicznymi. Światła cofania led obowiązkowo muszą zostać zamontowane w przyczepach, których masa całkowita wynosi więcej, niż 750 kg, jeśli zarejestrowane zostały po 1 sierpnia 2009 roku. W innych rodzajach przyczep lampa cofania led do naczepy może być wykorzystywana, ale nie jest to traktowane jako obowiązek. Lampa DLC emituje wyraźny, biały strumień światła i w takiej tonacji, zgodnie z przepisami utrzymana jest również jej obudowa. Światło cofania led zostaje uruchomione w chwili, kiedy przekręcimy kluczyk w stacyjce, ustawiając przy tym bieg wsteczny.

Lampa cofania LED – wymiana

Pojawienie się nieoczekiwanych stłuczek na drodze, np. w czasie niezauważenia zmian na sygnalizacji świetlnej lub po ponownym uruchomieniu biegu przy znaku „STOP!” należy uznać za sprawę naturalną. Niestety, w czasie tych zajść to właśnie ledowe światła cofania narażone są na największe zniszczenia. Kiedy stajemy przed koniecznością wymiany obudowy, zmiany żarówki - musimy zakupić lampę cofania led do konkretnego modelu pojazdu. Na szczęście lampa cofania led DLC z homologacją stanowi uniwersalne rozwiązanie dla wielu modelów pojazdów, także tych rzadko spotykanych, unikalnych i trudno dostępnych na oficjalnym rynku motoryzacyjnym. Sklep Egkal.pl prezentuje bogaty wybór oświetlenia samochodowego, który kompleksowo dopasować można do najbardziej wymagających rodzajów pojazdów, na czele z popularnymi markami typu: Fiat, Opel, Renault, Lancia, Alfa Romeo, Nissan i wielu innych. Dodatkową korzyścią jest ekspresowe dopasowanie obudowy lewej lub prawej do różnorodnych rodzajów lamp cofania.

Szczegóły produktu

11.250

Opis

Barwa światła
Białe
Funkcja lampy
Światło cofania
Ilość LED
6
Kategoria
A, R
Materiał korpusu
ABS
Moc
3 W
Napięcie zasilania
9-33V
Polaryzacja
Tak
Rodzaj światła
Tylne
Rozstaw otworów montażowych
70 mm
IP
68
Długość lampy
120 mm
Szerokość lampy
26 mm
Wysokość
31 mm
Homologacja
E20
Nowe