Lampa cofania led z homologacją - warto wiedzieć

Zima i jesień to czas niezwykle wymagający dla wszystkich kierowców pracujących pod presją czasu. Działania zawodowe w ciągłym biegu, wypełnianie norm, wieczny pośpiech – to wszystko sprawia, że jako kierowcy samochodów dostawczych jesteśmy podwójnie narażeni na kolizje oraz wypadki. Trudno zachować 100% uwagi w sytuacji, kiedy odpalamy samochód w chwilę po odbytej drzemce, w środku nocy czy też rozmawiając przez odsłuch. Najlepszym rozwiązaniem na zwiększenie uwagi jest lampa cofania led z homologacją.


W czym pomaga dobra lampa cofania led z homologacją do naczepy?

Jeszcze trudniejszą sytuację mają kierowcy poruszający się samochodami z dodatkowo dołączonymi naczepami. W czasie śnieżycy, ulewnego deszczu, pogorszenia warunków widoczności na drodze nietrudno o wypadek, jeśli opuszczamy np. pole kempingowe czy chociażby najzwyklejszy parking. Wystarczy, że nie zauważymy osobówki ruszającej czy przejeżdżającej tuż obok nas – i kraksa gotowa. Odpowiednie światło cofania led do naczepy zachowa intensywność białej barwy w każdej sytuacji.

Nie musimy się martwić, że strumień światła po uruchomieniu zacznie stopniowo tracić swoją moc, chyba że lampa z różnych względów została uszkodzona. Ważne, by po każdej dłuższej wyprawie poddać lampy cofania led do naczepy specjalistycznym kontrolom. Być może będzie konieczna wymiana części obudowy lub całej konstrukcji. Wszelkich porad z tego tytułu zasięgnąć można u specjalistów Egkal.pl!


Energooszczędna lampa cofania led z homologacją

Wielu kierowców spędzających życie za kółkiem w samochodach dostawczych szuka oszczędności także w kwestii zastosowania świateł cofania. Wszystkie lampy cofania led ze sklepu Egkal.pl charakteryzują się wysokim poziomem oszczędności energii elektrycznej oraz wytrzymałością na długoletnią eksploatację. Obudowy lamp zostały wzmocnione dodatkowymi powłokami, aby optymalnie chronić je przed przegrzaniem i wszelkimi usterkami wynikającymi z tytułu nadmiernej eksploatacji. Każda z lamp cofania z homologacją funkcjonować może jako pojedyncze rozwiązanie sygnalizacyjne w samochodzie jak i dodatkowe uzupełnienie całego kompleksu oświetleniowego.


Automatycznie sterowana dodatkowa lampa cofania

To rozwiązanie techniczne dla kierowców, którzy zmęczeni są już ręcznym uruchamianiem lamp samochodowych. Stworzona została w oparciu o technologią chińską i japońską, czyli w środowisku techników motoryzacji o największej renomie, najwyższym poziomie wiedzy oraz doświadczeniu. Obudowy w takich lampach cofania led często wzmocnione są dodatkowymi pokrywami, co zdecydowanie opłaca się, kiedy prowadzimy pojazd w utrudnionych warunkach atmosferycznych – śnieżycy, deszczu, gradzie, ekstremalnym mrozie.

Wykonane są z wysokiej jakości tworzyw sztucznych, wiele modeli posiada także strukturę metaliczną, co dodatkowo podkreślić może klasę i unikalność danego pojazdu. Światła te działają w oparciu o specjalny czujnik, który uruchamia się w momencie każdorazowej próby cofania samochodu. Jest to niezwykle praktyczne rozwiązanie, ale nie zwalnia z okresowej kontroli stanu technicznego oraz skuteczności. Każdy kierowca chcący sobie ułatwić codzienną pracę powinien wziąć to pod uwagę.


Podziel się tym postem

komentarze (0)

Brak komentarzy w tej chwili