News

88 wyświetlenia

Podróżując kamperem, powinniśmy szczegółowo zadbać o odpowiedni dobór świateł. Umiejętnie dobrana lampa obrysowa do kampera nie tylko wzmocni widoczność naszego pojazdu na drodze, ale również podniesie komfort oraz bezpieczeństwo w trakcje nawet niedalekich podróży.

102 wyświetlenia

Użytkownik po raz pierwszy decydujący się na korzystanie z przyczepy kempingowej lub kampera musi wiedzieć, iż zastosowanie lampy obrysowej w takiej sytuacji regulują specyficzne wymagania techniczno - prawne.Co warto wiedzieć nt. światła obrysowego LED do kampera lub przyczepy?

51 wyświetlenia

W czym pomaga dobra lampa cofania led z homologacją do naczepy? Każdy kierowca chcący sobie ułatwić codzienną pracę powinien wziąć to pod uwagę.

377 wyświetlenia

Większość osób zapytanych o wymagane oświetlenie samochodowe bez problemu wymieni światła mijania, drogowe, przeciwmgłowe, czy stopu. Nie każdy jednak ma świadomość, że prawo, a w zasadzie § 12 pkt 1 ust. 15 Rozporządzenia Ministra Infrastruktury w sprawie warunków technicznych pojazdów oraz zakresu ich niezbędnego wyposażenia wymienia również światła obrysowe przednie i tylne.

169 wyświetlenia

Zbierająca się woda wewnątrz lampy samochodowej, mimo iż na zewnątrz nie ma śladów pęknięć i nieszczelności? Problem z dopasowaniem lampy przy montażu? Zaśniedziałe przewody i styki na skutek kontaktu z wilgocią?

329 wyświetlenia

Przyciemnianie lamp w samochodzie to czynność, na którą często decydują się miłośnicy tuningu. Właściwie przyciemnione lampy samochodowe to detal, który nadaje aucie drapieżnego charakteru i może wyglądać naprawdę atrakcyjnie wizualnie.

113 wyświetlenia

Pytanie jest wyjątkowo uzasadnione, tym bardziej że nie chodzi już o zwyczajny trend ekologiczny. Wszyscy zdajemy sobie sprawę, iż nasza planeta przeżywa ogromny kryzys związany z nadmiarem porzuconych bezmyślnie tworzyw sztucznych, a z takich przeważnie produkowane są lampy samochodowe.

135 wyświetlenia

Odbłyśniki. Problem zmatowiałych odbłyśników dotyczy zarówno starszych, jak i nowych modeli samochodów. Nie zawsze jednak oznacza to konieczność wymiany lampy na nową, ponieważ w wielu przypadkach możliwa jest jej naprawa. Jak zatem wygląda regeneracja odbłyśników? Co zawierają dedykowane zestawy do regeneracji? Odpowiedzi na te i inne pytania znajdują się w niniejszym artykule.

101 wyświetlenia

Wbrew pozorom reflektory samochodowe to jeden z tych elementów, który bardzo mocno wpływa zarówno na komfort, jak i bezpieczeństwo naszej jazdy. To właśnie od tego, czy pracują niezawodnie, a także, czy emitowana przez nich wiązka światła charakteryzuje się odpowiednimi parametrami, zależy, jak dobra jest nasza widoczność na drodze.

140 wyświetlenia

Tym, gdy widoczność jest utrudniona nawet w ciągu dnia, prawidłowe oświetlenie pojazdów nabiera szczególnego znaczenia. Sprawne, prawidłowo wyregulowane światła pozwalają kierowcy wcześniej dostrzec przeszkodę bądź pieszego poruszającego się jezdnią lub poboczem. Jeśli oświetlenie pojazdu jest nieprawidłowe, to w złych warunkach atmosferycznych i przy niedostatecznej widoczności, wzrasta prawdopodobieństwo wypadku drogowego. Jaki mamy wpływ na oświetlenie naszego samochodu?