Lampa cofania led z homologacją przy częstych przeprowadzkach

Serwisy przeprowadzkowe dysponują najczęściej ciężarówkami oraz różnego rodzaju busami. Każdy z tych samochodów przy zwiększonej liczbie zamówień na transport jest poddawany sporej, często także ponadnormatywnej eksploatacji. Praca w pośpiechu przy mało sprzyjającej pogodzie wiąże się z dużym ryzykiem kolizji i wypadków. Poddając przeglądowi okresowemu samochody biorące udział w przeprowadzkach, nie można zapomnieć o kontrolach świateł cofania. Profesjonalna lampa cofania led z homologacją, nawet, jeśli jest tylko jedna – pomaga zachować ostrożność na drodze, gdzie spotykamy także innych uczestników ruchu.

Lampa cofania led – jaką opcję wybrać?

Niby przepisy mówią wyraźnie, że wystarczy jedna lampa cofania led w samochodzie, ale każdy doświadczony kierowca wie, że także w tym przypadku „od przybytku głowa nie boli”. W każdym razie dodatkowa lampa cofania led zwiększa nasze bezpieczeństwo na drodze, dając przy tym jeszcze lepszą widoczność, a przecież głównie o to chodzi. Jeśli chodzi o odcień światła emitowany przez lampy cofania led – nie mamy zbyt dużego wyboru. Przepisy drogowe jasno określają, że światła cofania ledowe mogą być tylko i wyłącznie białe i to łącznie z obudową. Inna opcja po prostu nie wchodzi w grę, a wyłamanie się z tej zasady grozić może konsekwencjami finansowymi oraz prawnymi.

Lampa cofania led do naczepy w obudowie

Kolor i światło lampy cofania led jest ściśle sprecyzowany. Poszczególne modele lamp różnić się mogą między sobą kształtami, tutaj znajdziemy bogate rozwiązania. Wystarczy odwiedzić galerię sklepu Egkal.pl, by zauważyć z jak wielkim postępem posunęła się technologia produkcji oraz wyposażenia lamp samochodowych – zarówno do typowych osobówek, samochodów dostawczych oraz aut retro, przeznaczonych dla koneserów. W samochodach przeprowadzkowych i na usługi przemysłowe idealnie sprawdzają się lampy cofania led w obudowach w kształcie prostokątów o zaokrąglonych rogach. Od dłuższego już czasu właśnie tego rodzaju lampy cofania led z homologacją cieszą się wśród klientów najwyższym uznaniem. Są niedrogie, łatwe w montażu i doskonale pasują do wszystkich zewnętrznych części samochodu. Najważniejsza jest jednak ich wydajność (12V/24V).

Lampa cofania led do naczepy – co jest potrzebne?

W samochodach transportowych lampy cofania led montuje się w taki sam sposób, co w innych autach. Nie ma w tym zbyt wielkiej filozofii. Najważniejsze jest wykonanie otworu z tyłu oraz poprowadzenie specjalnego kable, gwarantującego połączenie z samochodową elektrycznością. Nie zaszkodzi mieć pod ręką śrubokręta, kombinerek czy nożyczek do przecinania przewodów, z ich pomocą prozaiczne prace przy aranżowaniu oświetlenia samochodowego wykonuje się szybko, gładko i bez zbędnych poprawek. W sklepach internetowych dostępne są czasami lampy cofania ledowe z dołączonymi przyrządami do montażu i wymiennymi obudowami. To świadczy o niezwykłej dbałości producentów o detale oraz o szacunku do klientów korzystających z oferty. Wykorzystane narzędzia można zachować do dalszych prac modernizacyjnych.

Podziel się tym postem

komentarze (0)

Brak komentarzy w tej chwili