Owiewki samochodowe. Deszcz, wiatr oraz rozwiązanie dla palących w aucie.

W odróżnieniu od nietrwałych naklejek nie tylko sprawiają, że auto zaczyna mieć duszę, w wielu przypadkach spełniają też pożyteczne funkcje. Niewielu z nas już dzisiaj je pamięta.
Owiewki dla aut osobowych i ciężarowych, to nie jest relikt przeszłości, jak twierdzą niektórzy, to ciągle przydatne wyposażenie dodające szyku i znacznie zwiększające komfort korzystania z samochodu. W jaki sposób? Odpowiedź znajdziemy w poniższym artykule.

Owiewki dla aut osobowych, co to jest?

Są to osłony z tworzywa sztucznego, montowane najczęściej w górnej części drzwi pojazdu, bezpośrednio nad oknem. Owiewki samochodowe mogą być instalowane zarówno nad oknami przednimi, tylnymi, jak i szyberdachem. Ich barwa oraz stopień przezroczystości dostosowane są do indywidualnych preferencji użytkownika. Nie ograniczają widoczności, natomiast poprawiają aerodynamikę pojazdu w trakcie jazdy z otwartymi oknami. Więcej artykułów na tematy motoryzacyjne znajdziecie na https://egkal.pl/blog. Naprawdę warto zajrzeć.

Owiewki samochodowe, do czego służą?

Tak to już jest, że każdy z nas chce mieć swoje auto. Nie chodzi o akt własności, lecz o specyfikę. O coś, co wyróżnia nas pośród tłumu. Wspomnieliśmy już o naklejkach, które dość szybko tracą swój urok. Zamieniając się w wyblakłe plamy i co gorsza, pozostawiając paskudne ślady na lakierze. Ten sposób upiększania pojazdu niestety nie sprawdza się na dłuższą metę. Co innego owiewki dla aut osobowych i ciężarowych. Są trwałe, estetyczne i przydatne.

Owiewki dodają charakteru nawet skromnej limuzynie. Po ich zamontowaniu pojawia się sportowy sznyt, zresztą przy większych szybkościach ów sznyt okazuje całkiem przydatny.

Owiewki samochodowe, korzyści:

  • Zmiana designu auta;
  • Ograniczenie oporu powietrza;
  • Zmniejszenie zużycia paliwa;
  • Większy komfort jazdy.

Zmiana designu auta 

Samochód zyskuje zupełnie nowy wygląd, staje się bardziej drapieżny, sportowy. Owiewki podkreślają zamiłowanie kierowcy do dynamicznej jazdy lub wzmagają wrażenie tajemniczości.

Ograniczenie oporu powietrza 

Swobodna jazda w trasie przy prędkości ponad 90 km/h nie sprzyja uchylaniu okien z powodu nieprzyjemnego hałasu spowodowanego naporem powietrza na szczelinę, zakłócając swobodną rozmowę lub choćby słuchanie audycji radiowych. Poza tym brak osłony dopuszcza dokuczliwy powiew do wszystkich osób przebywających w środku pojazdu w sposób niekontrolowany i niestabilny, wywołując na przemian wrażenie chłodu i gorąca.

Zmniejszenie zużycia paliwa 

Zwiększenie współczynnika aerodynamiki wiąże się bezpośrednio ze wskaźnikiem zużycia paliwa. Innymi słowy, mniejszy opór, jaki musi pokonać silnik, powoduje niższe spalanie.

Większy komfort jazdy

Cichy szum docierający spod maski, delikatne audio i swobodna wymiana myśli z adwersarzem, to wszystko sprawia ogromną frajdę, pod warunkiem, że nie jest zakłócone łomotem powietrza od strony okien.

W czasie deszczu owiewki samochodowe zapobiegają zmoczeniu garderoby przez ściekającą wodę, jednocześnie chroniąc szyby przed zaparowaniem. A co z sympatykami tzw. dymka?

Owiewki samochodowe dla samochodów ciężarowych

Kabina samochodu ciężarowego nader często na wiele dni, a nawet tygodni staje się domem kierowcy. Na niewielkiej przestrzeni musi znaleźć się wszystko, co niezbędne, a w trakcie jazdy trudno o wydzielone pomieszczenia, choćby dla palaczy. Ciężko też trwać w szczelnie zamkniętej kabinie przez kilka godzin non stop. Odrobina wdechu rozpędzi narastającą senność i żadna klimatyzacja nie jest w stanie zastąpić tej odrobiny relaksu, nawet jeśli siedzi się za sterami najnowocześniejszych ciężarówek typu: Scania, Man, Mercedes, Volvo lub Daf. To właśnie z myślą o tych markach na stronie https://egkal.pl/ zaprezentowane są Owiewki dla samochodów ciężarowych spełniające wszystkie zasady bezpieczeństwa i komfortu, tak ważne w długich przebiegach.

Nie da się zaprzeczyć, że w połączeniu z imienną tablicą za przednią szybą i ledowymi światłami obrysowymi owiewki będą doskonałym uzupełnieniem tego, co stanowi image kierowcy. Różnorodny design i szeroka paleta barw zadowolą nawet najbardziej wybrednych estetów.

Jak założyć owiewki samochodowe?

Nie jest to czynność skomplikowana, jednak wymaga precyzji i cierpliwości. Należy pamiętać, że na owiewkę stale będzie wywierany nacisk powietrza. Z tego powodu ewentualne luzy mogą spowodować odpadnięcie elementu lub jego uszkodzenie.

Po opuszczeniu szyby i oczyszczeniu uszczelki, owiewkę wsuwa się w przestrzeń pomiędzy szybą a czystą już uszczelką. Tymczasowe unieruchomienie owiewki zapewnia taśma samoprzylepna. Wsuniętą owiewkę lekko doginamy i klinujemy. Nie ma obawy o pęknięcie tworzywa, jest ono elastyczne i niezwykle wytrzymałe. Pracę zwieńcza mocowanie klipsów metalowych dociskających owiewkę do ramki.

Owiewki samochodowe dla samochodów ciężarowych przedstawione na egkal.pl są tanim i dobrym rozwiązaniem dla każdego kierowcy. Z uwagi na niewielki dostęp do asortymentu przeznaczonego dla aut ciężarowych, oferta producenta wydaje się strzałem w dziesiątkę. Świadczą o tym liczne zapytania internautów o dostępność owiewek w handlu, a dokładniej ich brak.

Jesteś właścicielem sklepu motoryzacyjnego? Zadzwoń, być może rozszerzysz w ten sposób grono swoich klientów.

Podziel się tym postem

komentarze (0)

Brak komentarzy w tej chwili